5 mitów o konsoli ps5

PS5 to aktualnie jedna z najpopularniejszych i najchętniej kupowanych konsol i nie ma w tym nic dziwnego! Potężne podzespoły, niesamowita grafika, a także duża liczba gier – również tych z poprzedniej generacji – przyciąga wielu graczy. Na polskim rynku zadebiutowała 19 listopada 2020, a wraz z jej wypuszczeniem narosło wokół niej sporo legend. W dużej mierze wynika to z tego, że w pierwszych miesiącach swojej premiery była trudna do zdobycia, ale nie tylko. Jakie są najczęściej powielane mity na temat tej konsoli?

PS5 jest niemożliwa do zdobycia – czy zakup tej konsoli wciąż jest taki trudny?

PS5, kiedy wychodziła na rynek, trafiła w czas pandemii i wielu zamkniętych granic, przez co firma Sony miała problemy ze zdobywaniem podzespołów. Pierwsze miesiące premiery konsoli mogły być frustrujące dla wielu graczy, bo jej zdobycie bywało trudne. Szybko wyprzedawała się w sklepach, na stronach internetowych zakupy wiązały się z walką z botami, a na kolejne sztuki trzeba było długo czekać. Teraz wciąż można usłyszeć, że kupienie PS5 jest wręcz niemożliwe, na szczęście jest to tylko mit. Konsolę można bez problemu znaleźć w wielu internetowych sklepach, a do tego coraz częściej pojawiają się związane z nią promocje lub świetne okazje.

5 mitów o konsoli ps5

PS5 jest dużo potężniejsza, niż wysokiej klasy komputery – czy jest w tym choć ziarnko prawdy?

Jedną z najczęściej powielanych opinii o PS5 jest to, że jest ona wydajniejsza niż nie jeden komputer gamingowy wysokiej klasy. Jest to oczywiście mit, choć wcale nie oznacza to, że konsola nie jest mocna – PS5 pozwala na granie w 4K i nawet 120 FPS-ach! Przede wszystkim nie można porównywać komputera z konsolą, bo to zupełnie inne rzeczy, które bazują na różnych technologiach. Warto dodać, że karta graficzna AMD RDNA 2 – 2,23 GHz i pamięć RAM o wielkości 16 GB GDDR6, jak i inne komponenty zastosowane w PS5 są naprawdę imponujące i na rynku na pewno pojawią się komputery z podobnymi podzespołami.

Czy można przenieść wszystkie zapisy gier z PS4?

Ogromną zaletą konsoli nowej generacji od Sony jest to, że jest ona kompatybilna z grami z wcześniejszej konsoli. W związku z tym wielu graczy, którzy grali już w jakieś gry na PS4, było przekonanych, że może bez problemu przenieść swoje zapisy z rozgrywek na nową konsolę. Niestety jest to mit, a to, czy taki zapis będzie aktualny na nowej konsoli, zależy wyłącznie od deweloperów gry. Część produkcji faktycznie pozwala na zachowanie swojego progresu i rozpoczęcie rozgrywki od momentu, w którym zakończyło się ją na PS4, ale wiele gier wciąż trzeba zaczynać od nowa.

5 mitów o konsoli ps5

Czy pad od PS4 będzie działał z konsolą PS5?

Innym niejednokrotnie powielanym mitem jest to, że pady od PS4 działają również na PS5. Jest to po części prawda, ponieważ te pady wcześniejszej generacji faktycznie mogą działać na PS5, ale tylko z grami z PS4. Jeśli chce się zagrać na nowej konsoli w grę z PS4, to nie ma problemu, jeśli jednak jest to gra stworzona już konkretnie na PS5, to taki pad nie zadziała i trzeba korzystać z tego dołączonego do konsoli. Warto o tym pamiętać szczególnie przy tych grach, w które można grać ze znajomym.

PS5 jest wyłącznie białe i nie można tego zmienić

Wielu fanów konsol Sony, kiedy zobaczyło wygląd PlayStation 5, mogło poczuć spory zawód. Choć wiadomo, że konsolę kupuje się do grania, to jej wygląd też może być ważny, a biały kolor bardzo odznaczał się na tle wcześniejszych generacji. Na szczęście to, że PS5 może być wyłącznie biała, to tylko mit! Nie tak dawno firma Sony wypuściła kolorowe panele, dzięki którym można odmienić wygląd swojej konsoli. Dostępne są kolory czarne, fioletowe, niebieskie, różowe i czerwone. Można bez problemu zakupić wersje na model z napędem, jak i digital.

Poprzedni artykułDiablo Immortal – klasy postaci, polskie serwery i wymagania sprzętowe
Następny artykułJak wybrać najlepszą myszkę gamingową?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj