Choć seria Assassin’s Creed jest już na rynku 13 lata, to jej dwunasta, pełnoprawna odsłona o podtytule “Valhalla” jest jedną z bardziej oczekiwanych premier 2020 roku. Poniekąd wiąże się to również z tym, że gra Ubisoftu będzie jednym z tytułów startowych na nowe konsole i gracze ciekawi są, czy faktycznie różnica w generowanej grafice oraz rozgrywce będzie tak duża. Sama gra nie będzie co prawda rewolucją w serii, a raczej rozwinięciem dobrze znanego schematu znanego z “Odyssey” i “Origins”, które ukazały się kolejno w 2018 i 2017 roku, jednak dalej Assassin’s Creed Valhalla cieszy się ogromnym zainteresowaniem fanów wielkich, otwartych światów. Zobacz, co dokładnie zaoferuje Assassin’s Creed Valhalla, który ukaże się zarówno na pecety, jak i konsole starej oraz nowej generacji.

Otwarty świat połączony z ciekawą historią o wikingach – tak twórcy Assassin’s Creed Valhalla mówią o swojej grze

Zapowiedziany na przełomie kwietnia i maja tego roku, Assassin’s Creed Valhalla już od początku wzbudza ogromne zainteresowania zarówno graczy, jak i branżowych mediów, które nie omieszkają napisać o nowych informacjach dotyczących nowej gry Ubisoftu. Pierwsze nieoficjalne informacje o Assassin’s Creedzie z wikingami pojawiły się jeszcze w 2019 roku, jednak ciągle brakowało konkretów dotyczących rozgrywki i dokładnego kształtu gry. Dziś wiadomo już, że tytuł pod tym pierwszym względem, nie będzie znacząco odstawał od formuły zapoczątkowanej przez Assassin’s Creed Origins w 2017 roku. Dalej będzie można przemierzać duże połacie terenu, a całość będzie przypominała współczesne gry RPG akcji, w których istotnymi elementami jest walka uzależniona od stylu gracza czy bezpośrednia interakcja z otaczającym go światem.

Ten z kolei ma być niezwykle dopracowany – jak zapewniają przedstawiciele Ubisoftu, nad Assassin’s Creed Valhalla pracuje najwięcej studiów w historii serii, co ma zaowocować niezwykle dopracowaną grę i to w dniu premiery. Sama produkcja skupiać ma się wokół eksploracji wczesnośredniowiecznych królestw brytyjskich, jednak istotnym elementem ma być również rozbudowa swojej własnej osady na nowo podbitych ziemiach. W Assassin’s Creed Valhalla graczom przyjdzie się bowiem wcielić w Eivora, który w zależności od indywidualnych upodobań, może być kobietą lub mężczyzną. Bohater albo bohaterka prowadzi swoich towarzyszy ku nowym ziemiom, by wybudować tam swoją osadę. Istotne będzie dbanie o jej rozwój, czy to poprzez zbieranie nowych zasobów, czy też podczas rozmów z wieloma postaciami niezależnymi.

Czy Assassin’s Creed Valhalla zaoferuje graczom jakieś nowości?

Choć sama gra będzie całymi garściami czerpać z dwóch poprzednich odsłon serii, to Assassin’s Creed Valhalla ma kilka nowych rzeczy. Jedną z nich mają być rozbudowane minigierki, jak choćby “wikińskie pyskówki”, które polegać mają na pokonaniu swojego oponenta w bitwie na słowa. Deweloperzy z Ubisoftu zapewniają, że element ten z pewnością spodoba się graczom, jednak póki co, nie zdradzają oni szczegółów tego systemu. Innym ciekawym rozwiązaniem w Assassin’s Creed Valhalla ma być możliwość jazdy na wilczym wierzchowcu. Dotychczas do dyspozycji graczy oddawano głównie konie, a w Assassin’s Creed Origins były dostępne wielbłądy, jednak tutaj twórcy postanowili odwołać się do popkulturowego przedstawienia wikingów, gdzie często obecne są elementy fantasy.

Przy okazji pisania o Assassin’s Creed ciężko nazwać ukryte ostrze jakąś nowością, jednak doczeka się ono kilku znaczących zmian w stosunku do poprzednich odsłon serii. Przede wszystkim, powrócono do systemu, w którym udane zabójstwo z ukrycia, pozwala na natychmiastową eliminację nawet ciężko opancerzonego przeciwnika. Teraz jednak będzie wymagało to wykonanie udanej sekwencji QTE (Quick Time Event), czyli poprawnego naciśnięcie odpowiednich klawiszy we właściwej kolejności.

Premiera Assassin’s Creed Valhalla – na czym ukaże się gra Ubisoftu?

Pierwotnie premierę gry zaplanowano na 17 listopada, jednak ze względu na ogłoszenie startu sprzedaży konsol 9. generacji od Microsoftu, którą wyznaczono na 10 listopada, zdecydowano się na przesunięciu daty debiutu Assassin’s Creed Valhalla właśnie na ten okres. Tytuł ukaże się również na PlayStation 5 w dniu premiery konsol Sony, jednak posiadacze sprzętu starej generacji również będą mogli cieszyć się najnowszą grą Ubisoftu. Assassin’s Creed Valhalla PS4 pojawi się 10 listopada, podobnie zresztą jak Assassin’s Creed Valhalla Xbox One czy Assassin’s Creed Valhalla PC. Tylko posiadacze PS5 będą musieli poczekać do 19 listopada, bo właśnie wtedy konsola Sony pojawi się w sprzedaży, a razem z nią, do sklepów trafi również gra Ubisoftu.

Poprzedni artykułGdzie dokonać napraw swojego iPhone?
Następny artykułOri and the Will of the Wisps – wymagania, fabuła, mapa, misje, punkty blasku – PORADNIK + gameplay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj