Dziś każdy może mieć własną stronę internetową. Aby jednak mogła być dostępna online i miała odbiorców, konieczny jest hosting www. Tego rodzaju usługi są powszechnie dostępne na rynku. Na co zatem zwrócić uwagę, żeby wybrać najlepszy hosting www?

Łatwo się domyślić dzięki nazwie, że hosting www to usługa dedykowana przede wszystkim stronom internetowym. Polega ona na tym, że właściciel serwera udostępnia część jego zasobów klientowi. Utrzymanie całej infrastruktury spada na barki firmy oferującej hosting www. Od razu trzeba podkreślić, że na rynku można znaleźć wiele ofert takiego hostingu (np. Domeny.pl). Tym bardziej warto poświęcić nieco czasu na wybór takiej usługi. Należy przy tym wziąć pod uwagę następujące kwestie:

1. Możliwość testowania

Najlepiej, gdy jest możliwość darmowego przetestowania danego hostingu www. Wtedy szybko zorientujemy się, czy wybrany plan hostingowy rzeczywiście nam odpowiada. Taką możliwość oferuje na przykład wspomniana już marka Domeny.pl.

2. Dostępna powierzchnia dyskowa

Nowoczesne serwisy internetowe szczególnie rozbudowane, potrafią korzystać z bardzo wielu plików. Do tego w miarę rozrastania się witryny, zwiększają się także jej zasoby. Należy to wziąć pod uwagę i wybrać hosting www z odpowiednio dużą powierzchnią dyskową.

3. Wielkość transferu

Duże znaczenie dla sprawnego funkcjonowania serwisu internetowego ma także dostępny transfer. Czasami okazuje się, że dostawca proponuje plan hostingowy w bardzo atrakcyjnej cenie, ale za to z mocno ograniczonym transferem. Najlepsi dostawcy usług oferują często hosting www bez limitu transferu.

4. Kopie zapasowe

Ze względów bezpieczeństwa strony internetowej kluczowe znaczenie ma regularny backup. Oczywiście najlepiej zadbać o niego samemu, ale dobrze również, jeśli kopie zapasowe wykonuje dostawca hostingu. Należy zatem sprawdzić, jak często wykonywany jest backup i jak długo przechowywana jest kopia danych.

5. Wsparcie techniczne

W przypadku hostingu ważne jest również wsparcie techniczne. Należy zadbać, żeby strona internetowa była dostępna bez awarii. Dlatego najlepiej przed wykupieniem usługi hostingu sprawdzić, czy na pomoc możemy liczyć codziennie i w jakich godzinach.

6. Usługi w pakiecie

Na koniec warto zastanowić się, czy najlepszym rozwiązaniem nie będzie hosting www dostarczany w pakiecie z innymi usługami (np. domena, certyfikat SSL, sitelock itd.). Dzięki temu można skutecznie ograniczyć koszty i korzystać z wielu różnych rozwiązań proponowanych przez tego samego dostawcę.

Jakość hostingu www i jego parametry wpływają na to, jak działa strona internetowa. Dlatego warto dokonywać wyboru hostingu z rozwagą, porównując różne oferty.

Poprzedni artykułCzy gry strategiczne muszą być drogie?
Następny artykułJak zdobywać za darmo ciekawe nagrody w Gamehag?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj