W domach najczęstszym modelem drukarek są urządzenia na tusz, atrament. Są stosunkowo tanie w zakupie, a ich działanie to kwestia regularnej wymiany tuszu, który kończy się po jakimś okresie użytkowania. Aby zagwarantować sobie bezproblemowe drukowanie, warto dokładnie wybierać tusze. Nie wszystkie oferowane na rynku modele bazują na tym samym tuszu zamkniętym w kartridżu. W zależności od tego, jaki model drukarki mamy, taki tusz trzeba zamówić. Co ciekawe, firmy sprytnie oferują klientom zamienniki, zamiast oryginalnych kartridżów, które są stosunkowo drogie. Sprawdź, czy taka wymiana w ogóle się opłaca! 

  1. Bezproblemowe drukowanie — atrament oryginalny czy zamiennik?
  2. Model drukarki atramentowej a drukarka laserowa — czym się różnią?
  3. Tusz do drukarki Canon Pixma TS5150

Bezproblemowe drukowanie — atrament oryginalny czy zamiennik?

Oryginalne tusze do drukarek atramentowych to materiały eksploatacyjne opracowane przez te same marki, które stworzyły samo urządzenie. Najpopularniejszymi firmami, które zajmują się produkcją drukarek: są Canon, HP i Epson. Tusze charakteryzują się dość wysoką ceną, ale również najwyższą jakością. Są kompatybilne z konkretnymi modelami drukarek, a to jest najważniejsze, zwłaszcza że drukarka drukarce nierówna. Zamienniki tuszów to analogiczne produkty, które są kompatybilne z rozmaitymi sprzętami drukującymi. Teoretycznie nie różnią się jakością, tylko wprawnym okiem można zauważyć, że jakość druku jest nieco gorsza bądź zamiennik wydrukuje nieco mniej kartek, niż oryginalny tusz. 

Model drukarki atramentowej a drukarka laserowa — czym się różnią?

Domowe biuro warto zasilić wysokiej jakości drukarką w korzystnej cenie. Dzięki niej można drukować ważne dokumenty, umowy, faktury, a jeśli masz dziecko, świetną opcją zajęcie mu czasu jest drukowanie kolorowanek bądź łamigłówek do samodzielnego rozwiązywania. Drukarka w biurze powinna gwarantować wysoką jakość wydruków. Który więc sprzęt lepiej wybrać? Drukarkę laserową czy atramentową? Czym w ogóle różnią się te dwie technologie? 

Drukarka atramentowa, jak już zostało powiedziane wyżej, bazuje na tuszu zamkniętym w specjalnym pojemniku — kartridżu. Z kolei drukarka laserowa wykorzystuje technologię przyciągania cząsteczek tonera przez światłoczuły bęben w formie rolki. W ten sposób drobinki czarnego proszku przyklejają się w miejscach nieoświetlonych laserem. Drukarki laserowe są z reguły droższe. Drukarki atramentowe wymagają zaś regularnej wymiany kartridżu i trzeba zwracać uwagę, aby był on odpowiedni.

Tusz do drukarki Canon Pixma TS5150

Jedną z ciekawszych drukarek na rynku jest Canon Pixma TS5150. Jest to profesjonalny sprzęt polecany do biura, domowego biura, jak i do domu. Jej niewielkie rozmiary to atut, ponieważ drukarka zmieści się nawet w bardzo niedużym pomieszczeniu. Co więcej, tusz do drukarki Canon Pixma TS5150 jest bardzo łatwy do kupienia. Można go dostać praktycznie w każdym elektromarkecie oraz w sklepach online. Kosztuje ok. 100 zł i wystarcza na bardzo długo. Tusz ten dostępny jest w licznych zamiennikach, a to dlatego, że drukarka marki Canon jest niezwykle popularna i z jej działania korzysta naprawdę liczna grupa użytkowników. 

Drukarka Canon Pixma może drukować zarówno w kolorze, jak i odcieniach szarości. Jeśli ktoś chce, może zakupić zestaw dwóch kartridży. Jeden będzie zawierał tusz czarny, a drugi zestaw trzech kolorów. Decydując się na tusz oryginalny, możesz być pewien wysokiej jakości, natomiast w przypadku zamienników potrzebna będzie chwila na eksperyment i wypróbowanie konkretnych firm.

Poprzedni artykułJaki smartfon do grania w gry?
Następny artykułPsychologia gier: dlaczego gramy i co nas motywuje?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj