Kolejne odsłony serii FIFA co roku zbierają wiele branżowych nagród w kategoriach sportowych i są jednym z lepiej sprzedających się gier zarówno w dystrybucji cyfrowej, jak i fizycznej, pokazując jednocześnie, że sprzedaż pudełkowa ciągle jest czymś, z czym trzeba się liczyć. Niezależnie od tego, czy najnowsza FIFA ukazuje się na PlayStation 4, Xboksie One lub PC, podbija listy sprzedaży, zapewniając graczom piłkarskie emocje z kanapy własnego salonu. Kiedy jednak ukaże się FIFA 21 i co o nowej odsłonie swojej gry piłkarskiej ujawniło dotychczas Electronic Arts, wydawca i zarazem producent tytułu? Sprawdź co warto wiedzieć o FIFA 21 na PS4, Xboksie One i PC.

Zmiany w FIFA 21 – czego możemy się spodziewać od nowej gry piłkarskiej Electronic Arts?

Tak jak poprzednie odsłony serii, tak i FIFA 21 powieli schemat poprzednich części, dając możliwość graczom zagrania popularnymi piłkarzami na największych stadionach w różnych zakątkach świata. Fani serii, przyzwyczajeni do tego schematu, dokładnie wiedzą, czego mogą się spodziewać po tej grze, co stanowi o jej dużym sukcesie sprzedażowym zarówno w Polsce, jak i innych państwach, w których piłka nożna jest popularnym sportem. Dużym atutem serii od zawsze były oryginalne licencje na nazwy klubów, nazwiska piłkarzy i ligi, w których gracze mogli poprowadzić swoją drużynę do mistrzostwa.

Podobnie będzie w FIFA 21, w której gracze dostaną wiele możliwości personalizacji swoich piłkarzy, by jak najlepiej dopasować ich do aktualnego składu drużyn. Mowa o zarówno wyglądzie zewnętrznym, czyli koszulkach, spodenkach i nowo wprowadzonych wzorach, logach czy innych tego typu elementach, jak i umiejętnościach poszczególnych zawodników. Wszystko to zostało odpowiednio dopracowane przez deweloperów z Electronic Arts, by wiernie oddać klimat piłkarskich rozgrywek. Zatem pod względem rozgrywki FIFA 21 będzie tym, co fani doskonale znają z poprzednich odsłon, jednak tego samego nie można powiedzieć o oprawie audiowizualnej.

PS4, Xbox One czy PC, czyli na czym będzie można zagrać w FIFA 21?

Jako, że zbliża się 9. generacja konsol, zarówno Sony, jak i Microsoft przygotowują się do premiery swoich nowych sprzętów. PlayStation 5 i Xbox Series X doczekały się już pierwszych prezentacji, a także pokazów tytułów startowych, w jakie będzie można zagrać na nowych konsolach. Choć FIFA 21 ukaże się blisko premiery PS5 i XSX, to wydawca zadbał o to, by gra ukazała się również na aktualnych sprzętach.

Dlatego FIFA 21 PS4 ukaże się równolegle z wersją na Xboksa One i PC, oferując m.in. dokładnie odtworzone modele poszczególnych zawodników, by były one jeszcze bardziej szczegółowe. Wszelkiego rodzaju gesty czy mimika twarzy będę lepiej widoczne, a poprawy doczeka się również fizyka w grze – podania czy strzały mają jeszcze mocniej naśladować to, co znamy z prawdziwych boisk. Ulepszenia doczeka się również tłum na stadionach, który z większą dokładnością będzie reagował na to, co dzieje się na boisku.

Jeszcze lepsze wrażenia graficzne może zapewnić odpowiednio dobrany monitor gamingowy o dużej przekątnej ekranu, pozwalający na wyświetlanie obrazu w wysokiej rozdzielczości. Z kolei krzesło gamingowe o właściwym wyprofilowaniu zapewni większy komfort nawet podczas długich sesji z FIFA 21.

Premiera FIFA 21 – kiedy możemy się spodziewać debiutu gry?

Kolejne odsłony serii FIFA pojawiały się co roku we wrześniu, jednak FIFA 21 będzie miała swoją premierę 9 października na PlayStation 4, Xboksie One i PC. Nie podano jeszcze kiedy FIFA 21 pojawi się na PS5 i XSX, jednak Electronic Arts zapewniło, że ma to nastąpić wkrótce po premierze nowych konsol.

Poprzedni artykułMyPhone, czyli smartfon do zadań specjalnych
Następny artykułPlayStation Slim czy Pro – którą konsolę wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj