Pokemon to japońska kreskówka, która odniosła wielki sukces na całym świeci oraz w naszym kraju. Fabuła opiera się na fikcyjnych stworkach z których każde posiada specjalne umiejętności oraz unikalny wygląd. Główny bohater – Ash, podróżuje ze swoimi przyjaciółmi w celu spełnienia swojego największego marzenia, czyli zdobycia mistrza pokemon. W tym celu Ash łapie nowe i coraz to silniejsze stworki dzięki wygranym walkom.

Pojedynki pokemon polegają na walce między stworkami, które dzięki wykorzystaniu swoich unikalnych umiejętności, potrafią pokonać swojego przeciwnika. Można wyróżnić wiele rodzajów pokemonów, które podzielone są na pewne grupy. Przykładowo część stworków należy do rodzaju pokemonów wodnych, które dzięki atakom strumieniem wody z powodzeniem radzą sobie z pokemonami rodzaju ognistego o unikalnych umiejętnościach atakowaniem płomieniami.

Historia kreskówki pokemon

Kreskówka pokemon doczekała się, aż 23 sezonów, które z kolei podzielone zostały na 7 serii. Pierwszy odcinek został wyemitowany w Japonii, 1 Kwietnia 1997 roku. W Polsce kreskówka zadebiutowała 4 września 2000 roku na antenie telewizji Polsat. Kolejne sezony w naszym kraju można było oglądać w takich kanałach jak TV4, Jetix lub Disney XD. Dzisiaj emitowany jest 23 sezon Pokemon, którego premiera miała miejsce 17 listopada 2019 roku. Transmitowana ona jest na razie w Japonii, najnowsze serie ( 21 oraz 22 ) w Polsce można oglądać na platformie Netflix.

Najpopularniejsze gry na podstawie kreskówki Pokemon

Kreskówka Pokemon odniosła tak wielki sukces, że powstały liczne gry w tej tematyce. Najbardziej popularną polską grą pokemon jest przeglądarkowa pokegra2.pl. Jedną z najsławniejszych jest na pewno Pokemon Go! Odniosła ona ogromny sukces na całym świecie, głownie dzięki temu, że do zagrania potrzebujemy jedynie telefonu z systemem Android oraz wgrana aplikacja. Gra posiada formę fabularną z elementami technologii rzeczywistości rozszerzonej. Oznacza to, że w telefonie poruszamy stworzonym przez nas awatarem po mapie okolicy w której się znajdujemy. Zabawa polega na znajdywaniu i łapaniu pokemonów. Kiedy na naszej mapie odnajdziemy więc stworka, włącza się kamera telefonu i nakłada obraz na znalezionego pokemona. Dzięki temu walka z nim wygląda bardzo realistycznie co nadaje jej unikatowego klimatu. W określonych miejscach zaś można znaleźć specjalne areny, gdzie podejmiemy walkę z lokalnymi mistrzami. Gra Pokemon Go, więc skłania ludzi do wyjścia z domu i szukania stworków po okolicy. W pewnym momencie cały świat oszalał na punkcie szukania pokemonów co skutkowała występowaniem bardzo niebezpiecznych sytuacji. Ludzie zapatrzeni w telefon, odwiedzali bardzo niebezpieczne miejsca, aby tylko złapać rzadki okaz.

Historia gier pokemon

Jak się okazuje powstało, aż około 120 gier o tematyce pokemon. Pierwsza gra pokemon ukazała się na rynku w 1996 roku na popularna konsolę Game boy. Polegała ona oczywiście na trenowaniu oraz łapaniu popularnych stworków. Można było toczyć walki z innymi trenerami lub dzikimi stworkami w celu ich złapania. Każdy użyty przez nas pokemon w walce zdobywa doświadczenie, które zwiększa jego siłę ataku oraz punkty zdrowia. Wraz ze wzrostem z kolei naszego doświadczenia, możemy trenować nasze stworki, aby nauczyć ich na przykład nowych ataków.

Gry pokemon można ogólnie podzielić na 8 serii z których każda wprowadzała istotne zmiany. Przykładowo w drugiej serii pojawiło się, aż 100 nowych stworków ( co łącznie dawało w 1999 roku, około 256 pokemonów ). Z pojawieniem się nowej serii liczba stworków rosła i dziś jest ich ponad 800. Z biegiem czasu twórcy gry pokemon dodawali też nowe tryby rozgrywki oraz ataki i obrony pokemonów. Do serii trzeciej, gra była wydawana głównie na konsolę Game boy, każda późniejsza pojawiała się już na konsolę Nintendo.

Ostatnia gra pokemon miała premierę 15 listopada 2019 roku. Została ona wydana na konsolę Nintendo. Jak wszystkie gry pokemon i ta polega na odwiedzaniu kolejnych miast i toczeniu pojedynków z lokalnymi mistrzami. Po drodze możemy szukać dzikich stworków i łapać je po wygranej walce.

Poprzedni artykułPlayStation Slim czy Pro – którą konsolę wybrać?
Następny artykułPrzedsprzedaż Xbox Series X i Series S na Allegro!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj