Wideokonferencje to obecnie jeden z podstawowych sposobów komunikacji w wielu firmach. Sprawdza się zarówno na szczeblu wewnętrznym, jak i w przypadku utrzymywania kontaktów z klientami oraz partnerami biznesowymi. Najnowsze urządzenia niosą ze sobą bardzo duży potencjał, tym bardziej, że są stale udoskonalane przez różnorodne aplikacje i usługi, takie jak  np. Microsoft Teams.

Microsoft Teams, czyli era nowych możliwości

Jest to nowoczesna, wprowadzona na rynek w 2017 r. w Nowym Jorku usługa internetowa, opierająca swoje działanie na chmurze. Zawiera pełny zestaw narzędzi umożliwiających współpracę zespołową, np. przeprowadzanie wideokonferencji, chatowanie, udostępnianie plików oraz korzystanie z aplikacji biznesowych. Microsoft Teams pozwala na przeprowadzanie spotkań audio- video, połączeń głosowych oraz nieograniczonego przesyłania danych. Dzięki niemu komunikacja wewnątrz zespołu staje się bardziej efektywna, a współpraca łatwiejsza.

Co oferuje MS Teams?

Usługa ta pozwala na wprowadzenie nowej jakości pracy do każdej firmy, bez względu na branżę, ilość zatrudnianych pracowników czy wielkość biura. Dzięki niej możliwe jest:

  • Przeprowadzanie konferencji audio i video oraz chatów internetowych
  • Rozmowy głosowe możliwe dzięki połączeniu MS Teams z pakietem telefonicznym i routingiem bezpośrednim
  • Błyskawiczne wiadomości
  • Bezpieczeństwo przesyłanych plików
  • Korzystanie z urządzeń peryferyjnych
  • Wykorzystywanie infrastruktury pulpitów wirtualnych

Usługa ta jest kompatybilna z rozwiązaniami proponowanymi przez Cisco, Polycom, Yealink oraz Lifesize. Duży wybór urządzeń do wideokonferencji tych marek znajduje się w ofercie firmy VisionCube.

Jak połączyć Microsoft Teams z urządzeniami do wideokonferencji?

Integracja MS Teams z nowoczesnymi rozwiązaniami do wideokonferencji jest możliwa i wbrew pozorom wcale nie należy do wyjątkowo skomplikowanych.

W przypadku Cisco konieczne jest wykorzystanie aplikacji Webex Teams, dzięki której możliwe jest wykupienie licencji w chmurze. Klient otrzymuje dostęp do czytelnej i przejrzystej aplikacji mobilnej, z której może korzystać wszędzie, gdzie będzie miał taką potrzebę – na smartfonie, laptopie oraz w sali wideokonferencyjnej.

Również Polycom umożliwia integrację z Microsoft Teams, jednak nie za pomocą chmury, lecz dzięki specjalnym usługom, łączącym urządzenia z oprogramowaniem.

Intergacja MS Teams  z urządzeniami do wideokonferencji (zobacz: https://www.visioncube.pl/integracje-ms-teams/) może zachodzić na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest integracja typu Gateway, polegająca na tworzeniu bram połączeniowych, integrujących popularne urządzenia i usługi. W tym przypadku często wykorzystywana jest popularna chmura.  Drugim natomiast jest integracja przez bota, pozwalająca na połączenie ze sobą niezależnych systemów.

Poprzedni artykułJak wybrać najlepszy fotel dla gracza?
Następny artykułFotele komputerowe – zadbaj o swój komfort!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj