Mysz gamingowa musi spełniać rygorystyczne wymagania. Dla graczy liczy się nie tylko wytrzymałość, ale również komfort użytkowania, dostęp do przycisków oraz precyzja. W poniższym artykule wyjaśniamy, o czym należy pamiętać podczas poszukiwania najlepszej myszki dla fana gier komputerowych.

Myszka gamingowa, czyli jaka?

Rynek akcesoriów dla graczy rozwija się w bardzo dynamicznym tempie. Adepci gier mogą zaopatrywać się w rozmaite sprzęty, które są projektowane w taki sposób, by zapewnić im przyjemność z rozgrywek na najwyższym poziomie. Na ekwipunek fana gier składa się nie tylko komputer, ale również klawiatura gamingowa, mikrofon bezprzewodowy służący do prowadzenia rozmów czy wygodny fotel. Wydawać by się mogło, że myszka, wyjątkowo proste urządzenie, nie pełni istotnej roli dla graczy. Jest jednak wręcz przeciwnie.

To mysz wpływa w bezpośredni sposób na to, jak szybko gracz zareaguje na zdarzenia mające miejsce w grze. Z tego względu wybór odpowiedniej myszy gamingowej to niesamowicie istotna kwestia. Czym różnią się myszy gamingowe od swoich klasycznych odpowiedników?

Podstawowa różnica polega na tym, że są one cięższe oraz niejednokrotnie są wyposażone w dodatkowe przyciski ułatwiające nawigację w trakcie gry. Te przyciski możemy najczęściej samodzielnie zaprogramować, dlatego doskonale spełniają swoją rolę. Myszy dla graczy są także bardziej czułe, co pozwala na celniejsze oddawanie strzałów podczas rozgrywek. Ten rodzaj urządzeń cechuje także fakt, iż są one bardziej ergonomiczne, lepiej wyprofilowane, dlatego nawet wielogodzinne przebywanie przy komputerze nie powoduje dyskomfortu.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup zaawansowanej myszy gamingowej?

W grach liczy się przede wszystkim czas reakcji. Jeśli we właściwym momencie nie zareagujemy na działania podejmowane przez naszych przeciwników, nasze szanse na wygraną znacząco spadną. Przewagę możemy zyskać właśnie wtedy, gdy będziemy dysponować specjalistyczną myszką, dzięki której błyskawicznie zareagujemy na to, co dzieje się w grze.

Właściwie dobrana mysz gamingowa wyróżniająca się wysoką czułością, możliwością personalizacji sposobu użycia dodatkowych przycisków sprawi, że nasze szanse na odnoszenie sukcesów w ulubionych grach będą zdecydowanie wyższe. Oczywiście, żadna mysz gamingowa nie zastąpi talentu, jednakże może być nieocenionym wsparciem podczas kolejnych turniejów.

Wartość DPI – ten wskaźnik ma znaczenie!

Jednym z najważniejszych wskaźników, na który koniecznie należy zwracać uwagę przed zakupem myszy gamingowej, jest DPI. Oznacza on liczbę punktów obrazu, która przypada na konkretny cal (ang. dots per inch), czyli długość na ekranie, którą może pokonać kursor myszki po przesunięciu o 254 milimetry na podłożu (1 cal).

Podstawowa zasada jest następująca: wraz ze wzrostem wartości DPI maleje odległość, którą musi pokonać mysz, by znaleźć się w pożądanym przez nas punkcie. Na rynku znajdziemy wiele modeli o różnorodnej rozdzielczości DPI. To, na jaki model się zdecydujemy, powinno być uwarunkowane przede wszystkim tym, w które gry najczęściej gramy oraz jakie są nasze preferencje.

Na którą mysz gamingową się zdecydować?

Jedną z myszy gamingowych godnych polecenia jest model Bloody A70. Posiada on aż 4000 DPI, a dodatkowo wyróżnia go unikalne wzornictwo. Dodatkowo zastosowano w niej rewolucyjną technologię mechanicznych przełączników optycznych LIGHT STRIKE II, która polega na tym, że do aktywacji przycisku wykorzystuje się sensor podczerwieni. W ramach tej technologii opóźnienie wynosi zaledwie 0,2 ms, a użytkownik może wykonać ponad 100 milionów kliknięć. Omawiany model jest także wyposażony w aluminiowe ślizgacze zapewniające do 20% szybsze działanie w porównaniu do innych gamingowych modeli.

Poprzedni artykuł5 mitów o konsoli PS5
Następny artykułTrainer do gier – kiedy i dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj