Montowany na stałe, rozwijany, a może przenośny i jednocześnie składany? Jaki ekran projekcyjny wybrać, by zapewnić pożądaną jakość obrazu i komfort oglądania wyświetlanych filmów czy prezentacji? Najważniejsze jest przeznaczenie sprzętu. To, jak będziesz wykorzystywał urządzenie, decyduje, który rodzaj ekranu do rzutnika powinieneś kupić. Zobacz, co brać pod uwagę.

Rodzaje ekranów do rzutnika

O tym, że ekran projekcyjny może mieć różne kształty, zapewne już słyszałeś. To podstawowy czynnik, który decyduje o tym, na jaki model postawić. Możliwości masz kilka.

W sklepie znajdziesz następujące warianty:

  • przenośny,
  • ścienny instalowany na stałe,
  • rozwijany.

Zanim wybierzesz jeden z nich, zastanów się, w jakich sytuacjach będziesz używał wyświetlacza i zobacz, jakie przeznaczenie mają poszczególne wersje.

Ekrany mobilne

Najtańsze i jednocześnie najmniejsze są modele składane, mobilne. Ich największą zaletą jest łatwa możliwość transportu. Możesz je bez większego trudu zabrać ze sobą praktycznie wszędzie, gdzie się wybierasz. Decydować możesz między rozkładanym standem a ekranem do rzutnika opierającym się na statywie, najczęściej trójnogu. Obydwa stawia się na ziemi.

Przy nieodpowiednich warunkach tego typu produkty mogą falować lub marszczyć się, co negatywnie odbije się na jakości obrazu. Są jednak świetne do pracy. Prowadzisz szkolenia, konferencje biznesowe, prezentacje marketingowe? Jeżeli tak, jest to propozycja, którą z pewnością docenisz. Mobilny ekran projekcyjny jest tani, można go wygodnie przewozić i przenosić, a także dobrze sprawdzi się do wyświetlenia wykresów itp. grafik wizualnie uzupełniających wykład.

Ekrany ścienne montowane na stałe

Jeśli zastanawiasz się, jaki ekran projekcyjny kupić, by stworzyć domowe kino, rozważ model ścienny w ramie, który montuje się na stałe. Jest on idealnie naciągnięty i nie wibruje, dlatego zapewnia możliwie najlepszy obraz, bez zniekształceń. Nie w każdym pomieszczeniu jednak się sprawdzi. Wymaga dysponowania dość obszernym wnętrzem, w którym jest wolna ściana.

Masz małe mieszkanie? Taki wariant może zaburzyć możliwości aranżacyjne domowej przestrzeni, ale nie musi. Oczywiście wszystko zależy od kształtu pomieszczenia i tego, jak zaplanujesz jego umeblowanie itp.

Ekrany rozwijane

Jeżeli wnętrze, które chcesz przerobić na kino domowe, jest niewielkie i nie masz możliwości trwałego zajęcia całej ściany (lub większej jej części), postaw na rozwijany ekran do rzutnika. Zapewnia on nieco słabsze efekty od tego, który instaluje się na stałe, ale wciąż gwarantuje jakość kinową. Jeśli dokupisz do niego specjalne naciągacze, wyeliminujesz niekorzystne wibracje. Jego zaletą jest fakt, że po skończonym seansie możesz go zwinąć i nie tracić miejsca w małym pomieszczeniu.

Wybieraj solidne produkty!

Chcesz przez lata cieszyć się pięknym obrazem w swoim domu? Postaw na solidne produkty uznanych marek. Jedynie ekrany projekcyjne wysokiej jakości zapewnią Ci rozdzielczość i kolorystykę, jakiej oczekujesz. Pamiętaj, że jest to długofalowa inwestycja, dlatego nie szukaj oszczędności na siłę i zamów dobrej klasy artykuł.

Poprzedni artykułCzy na laptopie gamingowym można pracować?
Następny artykułZwrot do 50% za zakupy ONLINE!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj