jakie ceny i specyfikacja huawei p50 w europie

Jeszcze tylko kilka dni dzieli nas od premiery najbardziej wyczekiwanego smartfona pierwszej części roku. Huawei P50 w 3 niesamowitych wariantach już niedługo będzie gotowy do zapoznania nas z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi wdrożonymi w tym flagowcu. Jakiej specyfikacji i jakich cen możemy spodziewać się po Huawei P50?

Premiera nowego flagowca Huawei

Dopiero co otrzymaliśmy potwierdzenie od lokalnego oddziału Huawei o dacie premiery flagowca, a już w mediach rozgorzała ostra dyskusja dotycząca tego, co szykuje dla nas chiński gigant elektroniczny. Oficjalna premiera modelu już 26 stycznia 2022 roku, jednak nie to stanowi o prawdziwej burzy medialnej. Coraz więcej producentów przyzwyczaja nas do oferowania kilku wariantów smartfona, które dostosowane są do preferencji konkretnych klientów.

I w tym przypadku producent nie zawiódł nas. W nasze ręce trafią trzy smartfony – Huawei P50 w swojej klasycznej wersji, potężniejszy pod względem technicznym Huawei P50 Pro, a także hit i trend, za którym podążają wszyscy liczący się producenci smartfonów – Huawei P50 Pocket będący modelem wyposażonym w klapkę.

Telefon zadebiutował już na rynku w Chinach w połowie zeszłego roku, a zatem miłośnicy elektroniki nie mogliby czekać dłużej na tak ważną premierę. Na szczęście premiera tuż tuż, a my sprawdzamy, jaką specyfikację techniczną cechują się te smartfony, a także jakich cen w Europie możemy się spodziewać.

Specyfikacja techniczna Huawei P50

Zaczniemy od wielowątkowości i szybkości działania telefonu, za co odpowiedzialny jest procesor. W tym przypadku producent we wszystkich trzech modelach zastosował niezwykle mocny procesor Qualcomm Snapdragon 888, co w praktyce powinno odpowiadać na najbardziej wymagające potrzeby użytkowników. Smartfony są napędzane 8 lub 12 GB pamięci RAM, a w zależności od modelu, możemy uzyskać dostęp do 128 (tylko w przypadku wersji standardowej), 256 lub 512 GB miejsca wewnętrznego.

Co szykuje dla nas Huawei w obszarze aparatów? W przypadku flagowca numerowanego P50 możemy liczyć na aparat złożony aż z trzech obiektów, z czego jeden to aparat główny 40MP, drugi to aparat szerokokątny, a trzeci to aparat stworzony na bazie autorskiej, innowacyjnej technologii Ultra Spectrum.

Huawei P50 w wersji standardowej i Pro wyposażone są w ekran AMOLED, podczas gdy wersja Pocket to ekran OLED. Niestety ze względu na ograniczenia, telefony Huawei P50 nie obsługują sieci 5G, co nie powinno dziwić wszystkich miłośników marki, którzy na bieżąco monitorują sytuację firmy.

Jak w przypadku flagowca wygląda sytuacja dotycząca baterii? Tutaj Huawei P50 gwarantuje 4100 mAh, wersja Pro 4360, podczas gdy eksperymentalna wersja Pocket posiada baterie o pojemności 4000 mAh.

Jakie ceny Huawei P50 w Polsce i Europie?

Przejdźmy do kwestii, która miłośników Huawei i osób śledzących najnowsze premiery sprzętu interesuje najbardziej. Mowa tu o niczym innym, a o cenie właśnie. Na ile wyceniane są w Europie flagowce Huawei?

Tutaj wielu fanów może nieco zawiedzionych. Według danych pozyskanych z niezależnych źródeł wiadomo, że wersja podstawowa Huawei P50, w zależności od wybranego wariantu RAM, może kosztować od 3400 do 3600 złotych. Za wersję Huawei P50 Pro będziemy musieli zapłacić już 1199 Euro (to cena, która prawdopodobnie będzie dotyczyła całego rynku europejskiego). A zatem w Polsce za ten model zapłacimy 5500 złotych.

A co z innowacyjnym Huawei P50 Pocket? Tutaj niezależne źródła wyceniają telefon na rynku Europejskim na 1622 Euro, a zatem około 7400 złotych.

Poprzedni artykułWiedźmin i fenomen popkultury
Następny artykułTablet do grania w gry – czy warto?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj