Na nowe odsłony popularnych konsol do gier, z pewnością nie może doczekać się wielu graczy. Pierwsze informacje na temat kolejnych edycji ukazały się w zeszłym roku. Urządzenia miały pojawić się na rynku amerykańskim przed Bożym Narodzeniem. Globalna sytuacja epidemiologiczna może jednak znacznie pokrzyżować te plany. Do tego czasu gracze muszą obejść się smakiem.

  1. PS5 – czego można się spodziewać?
  2. Xbox series x – na co się nastawić?
  3. PS5 czy Xbox – co wybrać?

Chcesz kupić konsolę do gier, jednak wybór propozycji dostępnych na rynku jest na tyle duży, iż nie wiesz, na który produkt najlepiej będzie się zdecydować? Jeżeli celujesz w nowe wersje konsol, to masz jeszcze sporo czasu na podjęcie decyzji.

PS5 – czego można się spodziewać?

Według zapowiedzi Sony, gracze mogą liczyć na to, iż nowa konsola znajdzie się na półkach sklepowych jeszcze w tym roku. Oczywiście pod warunkiem, iż sytuacja epidemiologiczna nie pokrzyżuje szyków giganta. Gracze ze zniecierpliwienia obgryzają paznokcie, bo zapowiadany produkt ma zaskoczyć mocnymi podzespołami i wyjątkową przyjemnością doświadczają podczas gry.

Każda konsola to spory wydatek. Podobnie będzie także w tym przypadku. Oficjalna cena urządzenia utrzymywana jest wciąż w tajemnicy, jednak bardzo prawdopodobne jest, iż konsola będzie kosztować ponad dwa tysiące złotych. Cóż, gracze mają jeszcze trochę czasu na to, aby zgromadzić niezbędną kwotę. Więcej ciekawostek na ten temat masz szansę znaleźć na stronie internetowej https://www.oleole.pl/cms/gk-playstation-5.bhtml.

Jeżeli chodzi o technologię wykorzystywaną przy produkcji PS5, to Sony postawiło na mocne podzespoły produkowane przez światową elitę. Szybki dysk, mocny procesor i w niczym nieustępująca mu karta graficzna. Takie zestawienie ma szansę sprawić, iż wrażenia z gry na konsoli faktycznie będą niesamowite.

Xbox series x – na co się nastawić?

Microsoft, podobnie jak Sony, także planował premierę kolejnej odsłony znanej konsoli jeszcze na ten rok. I w tym przypadku data ta może ulec zmianie. Dużo zależy, czy uda się opanować sytuację epidemiologiczną na świecie i czy wszystko wróci do względnej normalności. Chcąc wypuszczać konsolę na rynek, firma musi mieć pewność, iż rynek zbytu będzie na to przygotowany.

Kwestia ceny kształtuje się bardzo podobnie jak w przypadku PS5. Konsola od Sony to także dosyć duży wydatek. Jednak gracze podkreślają, iż za dobrą rozrywkę na wysokim poziomie są w stanie odpowiednio zapłacić. Jeżeli chcesz dowiedzieć się nieco więcej na temat tego urządzenia, to koniecznie zajrzyj na stronę internetową https://www.oleole.pl/cms/gk-xbox-series-x.bhtml.

A jak w przypadku produktu oferowanego przez Microsoft kształtuje się kwestia związana z podzespołami? Obydwie firmy postanowiły postawić na jedną kartę. Doszły do wniosku, iż kluczem do odniesienia sukcesu są mocne podzespoły. Gracze w przypadku konsoli Xbox mogą liczyć na niezawodny procesor, dobrej jakości kartę graficzną oraz na szybki dysk – czyli w zasadzie na to samo, na co w przypadku PS5.

PS5 czy Xbox – co wybrać?

Jak widać, dla wielu osób podjęcie decyzji dotyczącej tego czy wybrać PS5, czy Xbox nie będzie proste. Obydwie konsole mają się ukazać na rynku amerykańskim pod koniec bieżącego roku. Zanim konsole pojawią się w Polsce, będzie musiało upłynąć kilka dodatkowych tygodni. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku data premiery może ulec zmianie.

Zarówno ceny, jak i parametry techniczne kształtują się na zbliżonym poziomie. O podjęciu ostatecznej decyzji może zadecydować zatem albo sam design urządzenia, albo przywiązanie do konkretnej marki. Istotnym czynnikiem jest także dostępność ulubionej gry na konkretną konsolę.

Poprzedni artykułJak przygotować się na spotkanie biznesowe?
Następny artykułMyPhone, czyli smartfon do zadań specjalnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj