Dziewiąta generacja konsol już za niecałe dwa miesiące stanie się faktem, a gracze będą mogli wyposażyć w najnowsze konsole Sony i Microsoftu i zapoznać się zarówno z nowymi grami, jak i tymi dostosowanymi do możliwości nowych maszyn. Japoński i amerykański producent przygotowuje się do tego już od dawna, a kolejne internetowe pokazy wypełnione były materiałami z pięknie wyglądających produkcji, które prezentują moc nowych konsol. Microsoft przygotowuje aż dwa sprzęty – choć Xbox Series X i Xbox Series S pojawią się tego samego dnia, to jednak będą różnić się kilka istotnymi elementami. Poznaj specyfikację obu konsol Microsoftu i zdecyduj, którą warto zakupić w przedsprzedaży na Allegro.

Przedsprzedaż Xbox Series X i Xbox Series S – kiedy rozpocznie się nowa generacja?

Obie konsole Microsoftu pojawią się już 10 listopada, jednak już teraz można zamówić je wcześniej w tzw. pre-orderze. Przedsprzedaż Xbox Series X i Series S dostępna jest od 22 września, a więcej szczegółów o samych konsolach i tym, gdzie można ją kupić, znaleźć można m.in. na Allegro.

Xbox Series X, czyli potężna konsola dla wymagających graczy

Jednym z kluczowych aspektów obu konsol Microsoftu i sprzętu oferowanych przez Sony jest ultraszybki dysk SSD, który pozwoli na skrócenie czasów ładowania i umożliwi szybsze wejście do gry. Pojemność dysku w przypadku Xbox Series X to 1 TB, jednak istnieje możliwość rozszerzenia jej o drugie tyle dzięki specjalnemu slotowi na pamięć. Będzie to kluczowe w erze dystrybucji cyfrowej, zwłaszcza że Microsoft ma zamiar w tej generacji jeszcze mocniej postawić na Game Passa, czyli abonament dla graczy, pozwalający na cieszenie się dostępem do ponad setki gier dzięki jednej, cyklicznej opłacie. Są to zarówno tytuły wysokobudżetowe od Microsoft Studios, jak i mniejsze gry indie, które dzięki Game Passowi można przetestować i przejść bez dodatkowych kosztów.

Co ważne, konsola dalej będzie miała napęd optyczny, a konkretnie czytnik Blu-ray 4K Ultra HD. Z kolei układ graficzny AMD RDNA 2 pozwoli na wyświetlanie obrazów w wysokiej rozdzielczości przy jednoczesnym zachowaniu dużej szczegółowości otoczenia czy wyraźnych i dokładnie odwzorowanych modeli postaci o gładkich krawędziach. Microsoft zapewnia również, że konsola będzie obsługiwała pełne 4K, a płynność animacji w większości gier ma wynosić 120 FPS, co znacząco poprawi jakość rozgrywki.

Xbox Series S, czyli mała, ale równie ważna konsola

Główną różnicą pomiędzy Xbox Series X a Xbox Series S jest rozmiar i kolor. O ile w przypadku pierwszej konsoli postawiono na głęboką czerń, tak ten drugi sprzęt będzie biały i znacznie mniejszy, a co za tym idzie, jego moc obliczeniowa będzie mniejsza. Dalej jednak będzie miała ona dysk SSD (512 GB), co sprawi, że gry z poprzedniej generacji będą ładowały się wyjątkowo płynnie i uruchamiały się szybciej. Konsola nie będzie miała czytnika płyt, więc idealnie nada się dla osób, które kupują gry cyfrowo lub będą chcieli skorzystać z omawianego już abonamentu Game Pass.

Podobnie jak Xbox Series X, tak i Xbox Series S będzie miał 8-rdzeniowy procesor AMD Zen 2, z tym że częstotliwość jego taktowania to 3,6 GHz. W połączeniu z 10 GB pamięci RAM, moc obliczeniowa Xbox Series S to około 4 TFLOPS.

Poprzedni artykułGry pokemon – jaka jest ich historia?
Następny artykułGdzie dokonać napraw swojego iPhone?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj