Sprzęty elektroniczne towarzyszą nam niemal codziennie. Smartfon, bezprzewodowe słuchawki, smartbandy, tablety i inne bardzo ułatwiają nam funkcjonowanie. Niestety, jako sprzęty korzystające z wewnętrznych akumulatorów, mogą rozładować się w najgorszym możliwym momencie, jeśli zapomnimy o ich regularnym ładowaniu. Na wypadek takiej sytuacji warto wyposażyć się również w powerbank, czyli przenośny bank energii. Jak wybrać ten najlepszy i na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Powerbank powerbankowi nierówny

Zanim przejdziemy do omówienia najważniejszych parametrów, wyjaśnijmy, do czego można zastosować poszczególne modele tych urządzeń dostępne w sklepie Neonet. Wybierając powerbank musisz przede wszystkim dobrać go do swoich potrzeb, ponieważ czego innego potrzebuje student korzystający z powerbanka podczas zajęć, a czego innego wytrawny podróżnik, lubiący długie, samotne wyprawy.

Powerbank do codziennego użytku w mieście

Jeśli szukasz urządzenia, które uratuje Twoje sprzęty elektroniczne podczas gwałtownej utraty energii, wybierz lekki powerbank o niewielkich wymiarach. Taki sprzęt łatwiej zmieścisz w torbie lub plecaku i będziesz mógł z niego korzystać trzymając w ręku jednocześnie bank energii oraz ładujący się smartfon. Odporność na wstrząsy czy latarka to pomocne dodatki, jednak w warunkach miejskich prawdopodobnie nie będą Ci one potrzebne.

Powerbank do podróżników

Podczas dłuższego pobytu w miejscu pozbawionym dostępu do prądu, będziesz potrzebować zupełnie innego rodzaju powerbank. Cena takiego urządzenia będzie już znacznie wyższa, niż mniejszy model. Pamiętaj jednak, że urządzenie takie powinno być odporne na trudne warunki atmosferyczne, bardzo pojemne oraz wyposażone w dodatkowe akcesoria, które warto mieć pod ręką, takie jak chociażby latarka.

Pod adresem www.neonet.pl/akcesoria-do-tabletow/power-banki.html znajdziesz zarówno tańsze, jak i droższe modele, które dopasujesz do Twoich wymagań.

Jaki powerbank wybrać? Wyjaśniamy najważniejsze parametry

Najważniejsze podczas wyboru tego idealnego powerbanka, jest odpowiednie zrozumienie jego specyfikacji. Dlatego przygotowaliśmy skrót najważniejszych informacji.

Pojemność

Niewątpliwie jest to cecha najważniejsza – im większa pojemność, tym więcej razy możemy naładować telefon lub inne urządzenia elektroniczne. Szczegóły są uzależnione od tego, jaką pojemność ma bateria sprzętu, który zamierzasz podładować. Co kryje się za określeniami „mała” i „duża” pojemność? Do codziennego używania większości osób wystarczy powerbank o pojemności 5000 – 6000 mAh. Pamiętaj, że powerbank oddaje około 80% skumulowanej energii.

Liczba portów

Jak szybko zauważysz, sporo powerbanków ma podwójne porty USB. Czy to dobre rozwiązanie? Dzięki temu możesz za jednym razem naładować dwa urządzenia, na przykład telefon i słuchawki bezprzewodowe. Oczywiście łączy się to z szybszym zużywaniem energii.

Wskaźnik naładowania

Służy on przede wszystkim do określenia, jaki jest poziom naładowania powerbanka. W droższych modelach znaleźć można ekrany LCD, które wskazują poziom energii procentowo. Innym rozwiązaniem są lampki LED. Poziom naładowania określisz po liczbie świecących się diod.

Poprzedni artykułSkąd się wziął fenomen gier indie?
Następny artykułJak przygotować się na spotkanie biznesowe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj