Jesteś fanem gamingu, ale codzienne obowiązki uniemożliwiają ci spędzanie przy komputerze wielu godzin dziennie? A może masz czas, ale konieczność wykonywania podobnych czynności w grze przez długi czas jest dla ciebie frustrująca? Jeśli chcesz po prostu czerpać przyjemność z ulubionych gier, a jednocześnie ominąć te elementy, które są po prostu zbyt czasochłonne lub monotonne, poznaj korzyści jakie daje trainer. Poznaj sprawdzone narzędzia, dowiedz się, jak je stosować i rozwiej swoje wątpliwości związane z etyką gracza. Przeczytaj poniższy tekst!

Czym jest trainer do gier?

Trainery do gier mają postać niewielkich aplikacji, których nadrzędnym celem jest ułatwienie rozgrywek w grach komputerowych. Zwykle tworzone są w odniesieniu do konkretnych produkcji, pozwalając na zwiększenie liczby pieniędzy na koncie, odnawianie wyczerpującego się zasobu amunicji czy zamrożenie czasu upływającego podczas misji.

Zyskanie przewagi za pomocą trainera jest możliwe dzięki umieszczaniu przez system danych związanych z różnymi parametrami gry w pamięci tymczasowej komputera (RAM). W ten sposób program może w nie ingerować, zmieniając zgodnie z założeniami twórcy trainera.

Jak powstały pierwsze trainery?

Trainery są blisko powiązane z pojęciem cheatowania, czyli celowej zmiany parametrów gry w celu zyskania przewagi. Warto jednak podkreślić, że cheatowanie wywodzi się wprost z pracy deweloperów biorących udział w tworzeniu gier. Żeby przetestować działanie określonego kodu (np. poziomów, bossów czy zadań), twórcy gier często implementują fragmenty kodów, które blokują zdarzenia utrudniające sprawdzanie działania gry. Np. nie pozwalają bohaterowi umierać, podczas gdy w normalnej rozgrywce właśnie tym kończyłaby się dana sekwencja zdarzeń.

Jeden z najbardziej znanych chetów, Kod Konami został wprowadzony przez Kazuhisę Hashimoto, który pracując nad portem gry Gradius, ułatwił sobie zadanie testowania strzelanki. W tym celu wprowadził kod blokujący utratę życia, a następnie zapomniał go usunąć. W ten sposób cheat stał się dostępny dla wszystkich użytkowników gry. Oczywiście możliwość tę należy potraktować jako „wypadek przy pracy”. W większości przypadków taki zabieg jest możliwy wyłącznie dzięki oprogramowaniu w postaci trainera.

Stosowanie trainera a etyka gracza

Wielu graczy zastanawia się nad kwestią etyki w odniesieniu do takiego narzędzia jak trainer. Warto podkreślić, że wysokiej jakości oprogramowanie, np. zyskujący coraz większą popularność Plitch, dzięki któremu masz dostęp do cheatów ponad 3000 gier, nie pozwala na stosowanie narzędzia w trybie multiplayer. Co to oznacza? Cheatowanie w trybie multipayer jest z zasady nieuczciwe i wysokiej jakości trainery blokują taką opcję. Zapewniając bohaterom nieśmiertelność czy nieskończoną ilość amunicji postępowałbyś nieetycznie, zyskując przewagę poprzez łamanie zasad.

Dlatego trainer powinien być używany wyłącznie w trybie singleplayer oraz offline. W takim przypadku wprowadzasz modyfikacje jedynie w swoich rozgrywkach, dostosowując grę do własnych potrzeb. Dodając sobie kolejne życia, czy więcej energii, wpływasz co prawda korzystnie na rozgrywkę, poprawiając sztucznie wyniki, jednak takimi działaniami nie szkodzisz innym graczom.

Popularne cheaty, czyli co może trainer?

W sieci można znaleźć dostęp do wielu cheatów, jednak wśród najbardziej popularnych kodów wymienia się najczęściej:

  • zdrowie na 100%;
  • nieskończoną ilość amunicji;
  • brak konieczności przeładowania broni;
  • nieograniczoną liczbę żyć;
  • możliwość nieograniczonej multiplikacji dóbr;
  • pozyskiwanie rzadkich itemów bez ograniczeń;
  • stały dostęp do pieniędzy.

Oczywiście dostępność i wartość poszczególnych cheatów zależy w dużym stopniu od charakteru gry. Co innego będzie liczyło się w strzelankach, a co innego w tytułach strategicznych.

Jakie problemy rozwiązuje trainer do gier?

Wskazując problemy, w których rozwiązaniu pomoże ci dobry trainer, należy skupić się przede wszystkim na przyczynach, dla których gracze w ogóle decydują się na cheatowanie. Chcąc osiągać postępy w jakiejkolwiek grze komputerowej, musisz poświęcić na to przede wszystkim swój czas. Im bardziej zaawansowany tytuł, tym tego czasu potrzebujesz więcej. Jeśli poza graniem na komputerze uczysz się, pracujesz, opiekujesz się dziećmi, spotykasz z przyjaciółmi czy uprawiasz jakiś sport, nie możesz poświęcić codziennie wielu godzin na pokonanie potworów, zbieranie itemów, przechodzenie na kolejne poziomy. Innymi słowy, żyjąc w realu nie jesteś w stanie uzyskać szybko progresu w grze. To właśnie dlatego stworzono trainery. Dzięki cheatom szybciej osiągasz kolejne poziomy, zwyciężasz trudnych przeciwników, i zdobywasz setki rzadkich przedmiotów. Daje ci to satysfakcję z gry, jednocześnie pozwalając oszczędzić czas i nie narażając twojego offlinowego życia na uszczerbek.

Dobry trainer przyda ci się również jeśli jesteś fanem gamingu i poświęcasz na niego wiele czasu. Wówczas cheaty mogą po prostu pomóc ci przejść przez nieciekawe momenty i uciążliwe, a niewiele wnoszące do gry czynności. Zamiast poświęcać dwa dni na frustrujące poszukiwania zasobów „włócząc się” po nudnej mapie, możesz przyspieszyć tę akcję i przejść do bardziej pasjonującej części fabuły.

Darmowy trainer – czy warto?

W sieci dostępnych jest niezliczenie wiele programów, które pełnią funkcję trainerów. Część z nich możesz nabyć odpłatnie, inne dostępne są za darmo. Jeśli zależy ci na postępach w ulubionej grze, zdecyduj się raczej na narzędzie płatne. Dlaczego? Oto najważniejsze powody:

  • bezpieczeństwo – korzystanie z oprogramowania, które jest modyfikowane i nadzorowane przez specjalistów radykalnie zwiększa twoje bezpieczeństwo w sieci;
  • kompatybilność nawet w przypadku wprowadzenia aktualizacji.

W przypadku nieodpłatnych narzędzi ryzykujesz, że twoje dane osobowe zostaną wykradzione i wykorzystane niezgodnie z prawem, a to wysoka cena za darmowy program.

Dobry trainer, czyli jaki?

Wysokiej jakości narzędzie do cheatowania powinno mieć kilka zasadniczych cech, dzięki którym czas spędzony przy komputerze będzie dla ciebie przyjemnością. Należy do nich zaliczyć przede wszystkim:

  • częstą aktualizację – musi iść ona w ślad za aktualizacjami gier, którymi jesteś zainteresowany. Dzięki temu zawsze będziesz mógł skorzystać z cheatów, nie czekając długo na nowe wersje kodów;
  • bezpieczeństwo – twoje dane muszą być zabezpieczone podczas pobierania oprogramowania;
  • fair-play – trainer nie może dopuszczać użycia w multiplayerze, nie taki jest cel tego oprogramowania. Jeśli zależy ci na uczciwych zasadach, postaw na narzędzie blokujące możliwość korzystania z cheatów online.

Wybierając najlepszą opcję warto postawić na multifunkcyjność. Świetnie sprawdzi się program, który pozwoli ci na cheatowanie w wielu różnych tytułach. Pobierasz jeden trainer, a korzystasz z niego w tysiącu gier i więcej.

Poprzedni artykułJak wybrać najlepszą myszkę gamingową?
Następny artykułJaki smartfon do grania w gry?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj