Sprawne działanie laptopa bądź komputera możliwe jest za sprawą systemu operacyjnego, który nabyć możemy obecnie w wersji cyfrowej. Wariant pudełkowy, opierający się na fizycznym nośniku, skutecznie wypierany jest przez możliwość cyfrowego zakupu. Doskonałym przykładem jest Windows 11, czyli najnowsza wersja systemu operacyjnego zaproponowanego przez firmę Microsoft.

Wersja fizyczna vs. cyfrowa

Branża technologiczna nieustannie wprowadza coraz to nowe, innowacyjne rozwiązania. Wzbogacanie urządzeń w nowoczesne funkcje i opcje sprawia, że sprzęt staje się zdecydowanie bardziej intuicyjny w obsłudze. Gwarancja spersonalizowanych doświadczeń podczas korzystania z urządzenia zachęca użytkownika do zainwestowania w sprzęt. Oczywiście zmiany nie dotyczą wyłącznie komputerów czy laptopów, ale także oprogramowań. Firma Microsoft jest najpopularniejszym producentem systemu operacyjnego, bez którego nie jest możliwe sprawne funkcjonowanie urządzenia.

W przypadku oprogramowania jeszcze kilkanaście lat temu możliwy był zakup wyłącznie wersji pudełkowej wraz z fizycznym nośnikiem – np. płytą CD. Transakcja wiązała się wówczas z zamówieniem produktu przez internet bądź koniecznością wybrania się do sklepu stacjonarnego. Obecne możliwości znacznie ułatwiają nabycie wybranego programu. Cyfrową wersję produktu zakupić możemy poprzez skorzystanie z oferty sklepu internetowego. Klucz aktywacyjny trafia na naszą skrzynkę pocztową e-mail w zaledwie kilka minut. Skorzystanie z opcji nabycia produktu w formie cyfrowej pozwala zaoszczędzić znaczne nakłady finansowe.

Cyfrowa wersja oprogramowania bezpieczna dla środowiska naturalnego

Całkowita rezygnacja z produkowania wersji pudełkowej oprogramowania niesie za sobą znacznie więcej korzyści. Przede wszystkim nie jest konieczne generowanie plastikowych pudełek, płyt CD, pamięci USB czy innego rodzaju nośników fizycznych. Zaprzestanie produkcji przedmiotów tego typu ma bezpośredni wpływ na ochronę środowiska naturalnego. Brak wytwarzania zbędnych produktów nie bez znaczenia jest także dla potencjalnego użytkownika, bowiem nie gromadzi on niepotrzebnych odpadów w formie pudełek czy wykorzystanych płyt CD.

Doskonałymi przykładami cyfrowego zakupu mogą być najnowszy system operacyjny Windows 11 bądź pakiet biurowy Office 2021. Oba oprogramowania bez problemu zainstalować możemy na komputerach prywatnych, jak i firmowych. Oczywiście konieczne jest zaopatrzenie się w program u renomowanego sprzedawcy, który dysponuje legalnymi kluczami aktywacyjnymi – Teamnet software.

Poprzedni artykułTablet do grania w gry – czy warto?
Następny artykułDiablo Immortal – klasy postaci, polskie serwery i wymagania sprzętowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj